• Historia

• Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Głotowie rozpoczęła działalność 1 września 2002 roku. Jej powstanie wiązało się z głośnym strajkiem rodziców i nauczycieli, którzy ze wszystkich sił pragnęli zachować miejsce nauki swoich dzieci we własnej wsi. Organem założycielskim oraz prowadzącym placówkę jest Stowarzyszenie Przyjaciel Dziecka w Głotowie, które powstało dzięki ich połączonym siłom. Funkcje prezesa stowarzyszenia i dyrektora szkoły pełni mgr Ewa Łukaszun.

Początkowo przetrwanie szkoły stanowiło niezwykle wyzwanie, jednak kolejne lata ukazały nowe możliwości, które, dobrze wykorzystane, pozwoliły na jej intensywny rozwój.
          Od 1 grudnia 2009 r. do końca października 2013 r. szkoła uczestniczyła w projekcie współfinansowanym z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, pt. Z Małej Szkoły w Wielki Świat.
          W 2014 r. uczniowie szkoły otrzymali specjalne wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Nauki przyrodnicze na scenie - SCIENCE on STAGE, zorganizowanym przez Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu.
          Wspólną pracę Szkoły Podstawowej w Głotowie oraz współpracującej z nią fundacji Talizman, doceniło MEN, przyznając im tytuł laureatów konkursu Otwarta Szkoła.
          Uczniowie zdobywali i wciąż  zdobywają, różnego rodzaju wyróżnienia i nagrody w konkursach sportowych, matematycznych, recytatorskich, językowych, muzycznych, plastycznych.

W szkole uczą się obecnie dzieci od oddziału przedszkolnego do klasy ósmej. Ze względu na ograniczoną ilość miejsca, oddziały klasowe są niewielkie, co jednak sprzyja nauce oraz więziom koleżeńskim. Dzieci chętnie przychodzą do szkoły bo czują się w niej jak w rodzinie.  To miejsce ważne również dla głotowskiej społeczności, w której życie uczniowie i nauczyciele włączają się poprzez akcje społeczne oraz działalność artystyczną. Żywy projekt nazywany Szkołą współtworzą uczniowie, nauczyciele, absolwenci, rodzice dziadkowie i mieszkańcy oraz darczyńcy.